Milliárdos kulturális beruházás: Mindszenty Emlékközpont és Múzeum épül Zalaegerszegen | Göcseji Múzeum
dr. Latorcai Csaba államtitkár-helyettes Balaicz Zoltán polgármesterrel és múzeumi, illetve egyházi vezetőkkel tárgyal, Fotó: Seres Péter

Mindszenty Emlékközpont és Múzeum épül Zalaegerszegen. A tervek szerint 2017-re készül el a Göcseji Múzeum mellett az az új intézmény, amely Mindszenty József bíboros életútjának állít emléket és a kommunista diktatúra egyházüldözéseit is bemutatja. A központ építéséről már zajlanak az egyeztetések a katolikus egyházzal, és a Kormány témával megbízott munkacsoportjával is. A milliárdos beruházás a Modern városok program keretében valósul meg. Az elképzelések alapján az Emlékközpont 21. századi módon és módszerekkel dolgozza fel kiállítási témáit, a tárlatok interaktív eszközökkel nyújtanak múzeumi élményt a látogatóknak.

Fotó: Seres Péter

2015.