Múzeumi találkozások a Műemléki világnapon | Göcseji Múzeum

Múzeumi találkozások a Műemléki világnapon

Megyeri Anna„Védett temetők, kőemlékek a város történetében" – címmel virtuális sétára várta a Göcseji Múzeumba az érdeklődőket. A történész az idei Műemléki világnapon Dr. Németh József nyugalmazott múzeumigazgató és Both István, a zalaegerszegi Kálvária temető gondnoka segítségével adott képet a zalaegerszegi (védett) síremlékek helyzetéről. 18 évvel ezelőtt a város önkormányzata megbízta Dr. Németh Józsefet Zalaegerszeg 23 temetőjének felmérésével, a muzeológus akkor arra tett javaslatot, mely síremlékek váljanak védetté, illetve rögzítette a kegyhelyek állapotát. Nemrégiben Megyeri Anna és a múzeum kollégái újra felkeresték a síremlékeket, és számba vették, mi történt az elmúlt közel két évtizedben – a Műemléki világnapon ennek a felmérésnek kapcsán számtalan érdekességet megtudhattak az érdeklődők. Rendkívül érdekes már eleve az a felvetés is, hogy műemléki és várostörténeti szempontból mitől lesz „értékes” egy síremlék? Vagy hogy milyen módon lehet restaurálni egy kőemléket?

Az érdeklődőknek a témában ajánljuk Megyeri Anna egy korábbi publikációját, amely érinti a bemutatott zalaegerszegi műemlékek történetét is.