Népdalok és babasírás a Göcseji Múzeumban | Göcseji Múzeum
Népdalok és babasírás a Göcseji Múzeumban

Egyre népszerűbbek a Göcseji Múzeumban tartott ringató foglalkozások, melyet babakorig tartanak kisdedeknek és szüleiknek. Vedd ölbe, ringasd, énekelj! Ez az alapgondolata a Ringató foglalkozásnak.

A Ringató családi művészeti nevelési program melyben elsődleges a zenei élménynyújtás, hogy a résztvevő felnőttek és gyerekek átéljék a közös játék és éneklés örömét. Mintát ad a szülők számára, hogy hogyan kezdődhet a család-ban a zenei nevelés. A Ringató nem műsor, nem valamiféle előadás! Közösen - a résztvevő felnőttekkel – hozza létre a foglalkozás élményét. A harminc perces foglalkozások légköre oldott, felépítése, tartalma előre tervezett, de rugalmasan alkalmazkodik az adott helyzethez. A dalokat, mondókákat sokat ismételve hétről hétre mindig visszakanyarodva a régebbiekre, hogy az édesanyák köny-nyen megtanulják azokat.

A foglalkozásokon mindig élő énekszó, vagy a foglalkozásvezető pár perces hangszerjátéka csendül fel. A tanítás nem a kicsinyeknek szól, hanem a felnőt-teknek. A gyerekek semmiféle feladatot nem kapnak a foglalkozásokon. Nem kell, nem kötelező csinálniuk semmit, ha akarnak, játszanak az édesanyjukkal, ha akarnak vagy tudnak, akkor pedig bekapcsolódnak a közös zenei foglalkozásba.

Kaján Imre múzeumigazgató, örömmel adott helyet és teret a ringató foglalko-zásoknak a múzeum új látványtáraiban, hiszen hitvallása szerint nem lehet elég korán kezdeni a múzeum látogatását.

Információk a ringató foglalkozásokról az alábbi elérhetőségen találhatók:

2013.
november