Nyitott Múzeum – együttműködő pedagógusok | Göcseji Múzeum

Nyitott Múzeum – együttműködő pedagógusok

A Göcseji Múzeum évről-évre hagyományosan különféle projektjei keretében, annak részeként vagy önálló programként lehetőséget biztosít a pedagógusoknak arra, hogy kiállításait ingyenesen, szakmai vezetéssel megtekintsék.  Nemrég nyílt legújabb, időszaki régészeti tárlatunk „A körárkoktól a kőfalakig” című kiállítás hétezer évet ölel fel: Kr. e. VI. évezredtől a török korig mutatja be a térség régészeti leleteit; mindazt, ami a tárlókból és kiállított tárgyakból nem látható-tudható, a kiállítás kurátora, Straub Péter mesélte el azoknak a pedagógusoknak, akik az idei ingyenes tárlatvezetésen részt vettek.

A program nem titkolt célja, hogy további kiállításlátogatásokra sarkalljon: a múzeum jó kapcsolatot ápol a városi és a környékbeli iskolákkal egyaránt, számtalan sikeres múzeumpedagógiai foglalkozáson gyerekek ezrei vettek részt az elmúlt közel egy évtizedben. Célunk, hogy a múzeum olyan hely legyen, ahová érdemes gyakran jönni, ahol mindig jó dolgok történnek: a pedagógusok a hasonló tárlatvezetéseket követően önállóan is hozzák kiállításlátogatásra diákjaikat.