Reprint néprajzi irodalom – újra kiadták Gönczi Ferenc Muraköz és népe című művét | Göcseji Múzeum
"Muraköz és népe" reprint

Az eredetileg 1895-ben megjelent könyvet 100 évvel később Horvátországban is kiadták (horvátul)  - de magyarul mindezidáig nem volt újabb megjelenése. A Zalai Falvakért Egyesület az Őrállók Öröksége című projektjének részeként azonban fontosnak tartotta a hiánypótló mű közkincsé tételét, így kerülhetett sor egy 400 példányos kiadásra. A  program keretében egyébként négy térség Göcsej, Hetés, Muraköz és Mura vidék helyi kultúrájának népszerűsítésére vállalkoztak a szakemberek, a projekt zárását július 29-én Lispeszentadorjánban tartották. A Muraköz és népe című könyvet várhatóan a Göcseji Múzeum és a Deák Ferenc Megyei Könyvtár is bemutatja az ősz folyamán, ezen kívül oktatási intézmények és könyvtárak is kapnak belőle példányt, hangzott el a projektzárón.

Ízelítő a könyvből:

2014.