Valami készül... | Göcseji Múzeum

Valami készül...

A hét elején romkocsma hangulattal vártuk a sajtó képviselőit a zalaegerszegi Göcseji Múzeumba, ahol az idei Múzeumok éjszakájának programjait ismertettük. A díszlet nem véletlen, hiszen az átalakítás és felújítás előtt álló épület kissé romos, az állandó kiállításokat már lebontottuk. A berendezés hiányos és a falakon is kevés dekoráció maradt. Mindez éppen megfelel a manapság oly divatos szórakozóhelyek hangulatának. Ezért Zalaegerszegen az idei Múzeumok éjszakájának egyik központi eleme a romkocsma lesz, melyet az egykori állandó kiállítás néhány helyiségéből alakítottunk ki.

Ma délután az Ady Endre Művészeti Gimnázium diákjai megleptek minket és nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a munkába, dekorálják a kocsma falait. Szól a zene, jó a hangulat, röpködnek a poénok. Már látjuk, hogy közkedvelt helye lesz ez az első emeleti tér a Múzeumok éjszakáján.

2018.
június