Várostörténeti séta | Göcseji Múzeum

Várostörténeti séta

Zalaegerszeg 1935-ben - örökségi barangolás Béres Katalin történész-főmuzeológussal

2018. november 10. (szombat) 14.00 óra - Zalaegerszeg, vasútállomás

Nyitott szemmel, gyalogszerrel sétálunk Zalaegerszeg és környéke lakóival, hogy felfedezzük a város látható és láthatatlan kulturális örökségét.

Mitől más ez a séta mint az eddigiek?

1935-be repülünk vissza gondolatban. Abban az évben rendezték meg Zalaegerszegen a Göcseji Hét programsorozatot. Óriási esemény volt ez akkoriban, amelynek egyik célja az volt, hogy országosan ismertté tegyék ezt a vidéket. Rengeteg messziről jött idegen érkezett a városba, s tették ezt vonaton. A séta résztvevője egy látogató szemével ismeri meg Zalaegerszeget a vasútállomásról indulva a városközpontig. Vajon mit látott akkor az ide érkező? Mely épületek álltak már 1935-ben Czobor Mátyás polgármestersége idején?

2018.
november