Véget ért a Seuso-vándorkiállítás | Göcseji Múzeum

Véget ért a Seuso-vándorkiállítás

Tavaly októberben indultak országjáró körútra a Seuso-kincsek. Székesfehérvár, Zalaegerszeg, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc és Nyíregyháza - ez a hat város adott otthont az egyedülálló régészeti leleteket bemutató kiállításnak, amelyet közel 140 ezren tekintettek meg a fél év alatt.

Ez az adat is elhangzott azon a sajtótájékoztatón, amit néhány napja tartottak a Magyar Nemzeti Múzeumban. Varga Benedek, a múzeum főigazgatója külön köszönetet mondott mind a hat város polgármesterének és a helyi múzeumok kollektíváinak, hiszen az összefogás hiányában nem valósulhatott volna meg ez a nagy sikerű vándorkiállítás. Kiemelte a kincsek egyedülálló módon való bemutatását, ami önmagában is élményt nyújtott a szemlélőnek, s bármely világhírű múzeum kiállításának színvonalát elérte. A tárgyak művészeti igényességgel megmunkált részleteit is közelről láthatta bárki, aki ellátogatott a késő római kor elitjének a kultúrájába betekintést engedő tárlatra. A kincseket Dági Marianna és Mráv Zsolt régészek koncepciója szerint mutatták be a közönségnek.

A Seuso-kincs című kiállítás június végén nyílik a Magyar Nemzeti Múzeumban, immár végleges otthonában.

2018.
május