Vendégünk volt Wittner Mária | Göcseji Múzeum

Vendégünk volt Wittner Mária

Wittner Mária politikus, 1956-os szabadságharcos Zalaegerszegre látogatott a POFOSZ Zala Megyei Szervezete és az '56-os Hagyományőrző Szervezet meghívására október 22-én. A vendéglátók a Mártírok úti Kommunizmus Áldozatainak Emlékhelyén fogadták a politikus asszonyt.

Wittner Mária - mielőtt megtekintette a kiállítást - beszédében kiemelte, hogy a fiatalok figyelmét fel kell hívni ’56 üzenetére. Felejteni ugyanis nem szabad, és beszélni kell az akkori eseményekről. Vannak még közöttünk néhányan, akik átélték a megtorlás éveit, nekik ez kiemelt feladatuk. Mint ahogy az is, hogy tisztára mossák azok becsületét és nevét, akik halállal fizettek forradalmi tetteikért.

A program a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben folytatódott, de előtte a politikus egy személyes ajándékot is átadott a Göcseji Múzeum részére.

2019.
október