Zalai Múzeum 24. | Göcseji Múzeum

Zalai Múzeum 24.

Bemutattuk a Zalai Múzeum kiadványsorozat huszonnegyedik számát. A kötetben harminchárom szerző huszonhét tanulmánya olvasható.  A múzeumi kiadványsorozat célja az, hogy a Zala megyével kapcsolatos kutatások tudományos publikációk formájában is megjelenjenek. A Göcseji Múzeum szerkesztői azonban nemcsak a saját munkatársaiknak, hanem a társintézményekben dolgozó kollégáknak is mindig teret engednek. Így többek között a Zala Megyei Levéltár, a Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum, a keszthelyi Balatoni Múzeum, a Helikon Kastélymúzeum, a nagykanizsai Thúry György Múzeum, valamint a Magyar Nemzeti Múzeum, és a bajai Türr István Múzeum kutatói is jelentkeztek tanulmányaikkal. A legutóbbi könyv 2017-ben látott napvilágot - mondta bevezetőjében Kaján Imre igazgató - s azóta ugyan a múzeum épülete felújítás miatt zárva tart, de a most megjelent tanulmányok is jelzik, hogy a kutatómunka nem állt meg.

A Zalai Múzeum legfrissebb számát Havasi Bálint, a keszthelyi Balatoni Múzeum igazgatója ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. A sorozat első darabja 1987-ben jelent meg, dr. Vándor László régésznek, volt múzeumigazgatónak köszönhetően. Azóta sokat változott a kiadvány, nemcsak küllemében, hanem szerkezetében is.  Az írások között régészeti, történelemtudományi, néprajzi, művészettörténeti és helytörténeti tanulmányok is vannak.

A kötet a Göcseji Múzeum irodaházában, a Kölcsey utca 2. szám alatt megvásárolható.

2020.
március