Különleges műtárggyal gyarapodott a Göcseji Múzeum bútorgyűjteménye | Göcseji Múzeum
Empire asztalka

Különleges műtárggyal gyarapodott a Göcseji Múzeum bútorgyűjteménye

Önzetlen adományként - hálás köszönet érte Tumpek Ferencnek és Kovács Jánosnak a közreműködésért! – került hozzánk Pusztaszentlászlóról ez az igazán egyedi formájú empire asztalka.

A bútorhoz Ferenc a nemrég vásárolt hegyi pincéjével együtt jutott hozzá. Sokra becsüljük a gondolatot, amely hozzánk vezérelte, mikor biztonságos helyen akarta tudni a még egész jó állapotban lévő bútorasztalos remekművet.

Az emlékezet szerint a pince korábbi tulajdonosa – Németh Jánosné – még a nagyanyjától kapta ajándékba, és a szájhagyomány az tartja róla, hogy a Püspöky-kúriából került hozzá. Szerencsére Mari néni még jó egészségnek örvend, így muzeológusainknak módja lehet a tárgy történetének pontosítására!

Addig is a Göcseji Múzeum restaurátor műhelyére vár a feladat, hogy az asztalka legszebb arcát mutathassa újra!

Tumpek Ferencnek még egyszer köszönjük, hogy ránk gondolt!

Varju András

2016.