Folytatódik az Itt élek Zalában című pályázatunk! | Göcseji Múzeum
Folytatódik az Itt élek Zalában című pályázatunk!

Folytatódik a (TÁMOP 3.2.8/B-08-2009) Múzeumok mindenkinek program a Göcseji Falumúzeumban.

A fenntartási idő második évének múzeumi óráin a Landorhegyi Általános Iskola, Sportiskola 4. d osztályos tanulói vesznek részt, Árvainé Nagyari Katalin tanárnő vezetésével. A hat múzeumi óra alkalmával a gyakorlati foglakozások mellett a tanulók megismerkedhetnek a régi faluval, épületekkel a berendezési és használati eszközökkel, a háztáji gazdálkodással, népi viselettel, valamint egyszerű paraszti ételekkel is.

Természetesen nem lenne maradandó élmény a részvétel kézműves foglakozások nélkül!

Ezért az első órán a gyerekek a korongozás mesterségével ismerkedtek meg, míg a másodikon a népi gyermekjátékoké volt a főszerep. A továbbiakban lesz még szalmafonás, lángos sütés, és hímzés.

2012. május 21.