Múzeumi esték a Göcseji Múzeumban - 201108/0265 NKA pályázat | Göcseji Múzeum

Múzeumi esték a Göcseji Múzeumban - 201108/0265 NKA pályázat

A Göcseji Múzeumban 2022. januártól indult az új sorozatunk , amely két párhuzamos előadássorozatot tartalmazott. Így hallhatott a közönségünk a Göcsejről és a magyar történelem vitatott személyeiről 5-5 előadást. Ezek helyszínéül a Göcseji Múzeum időszaki kiállítótermét választottuk . Az összes előadást online élő adással is követhették az érdeklődők . Ezek az előadások visszanézhetők a múzeum YouTube csatornáján:

A magyar történelem vitatott személyei sorozatnál az 5 előadást összesen 5925 fő, a Göcsej sorozatnál az 5 előadást összesen 2100 fő nézte meg az online felületünk ön. A sorozatunk fogadtatása Zalaegerszegen nagyon jónak bizonyult. Köszönhető ez annak , hogy a Göcseji Múzeum dolgozói 3 éves felújítási munka után 2022-ben költözhettek vissza a múzeum épületébe, valamint az érdeklődők örültek , hogy a  étéves pandémiás időszak után ismét találkozhattak az előadókkal és egymással is. A két sorozatunkat minden Göcseji Múzeumhoz tartozó online felületen meghirdettük , külön eseményt csináltunk ezekre a Göcseji Múzeum Facebook oldalán. A városi televízióban több alkalommal megjelentek az előadóink , és a közönség tagjaival is minden előadás előtt készítettek interjút. A sorozatainkat egységes arculattal készítettük el, melyet csatolunk a beszámolóhoz. A nyomtatott plakátokat, szórólapokat a város kulturális és oktatási intézményeiben az egyes előadások előtt terjesztettük . Összeségében nagyon sikeresnek értékeljük a 10 előadásból álló sorozatunkat, ősszel tervezzük ezt folytatni.

Csenge Ágota
szakmai megvelósító