Sikeresen befejeződött az „Itt élek Zalában” című projekt fenntartási idejének második éve | Göcseji Múzeum

Sikeresen befejeződött a TÁMOP 3.2.8/B-08 2009-0019 számú „Itt élek Zalában” című projekt fenntartási idejének második éve.

Ez alkalommal a Landorhegyi Általános Iskola Sportiskola 4. d osztályos tanulói vettek részt a múzeumi órákon a Göcseji Falumúzeumban.

A hat alkalomból álló foglakozásokon a gyerekek megismerkedtek a falumúzeumban lévő portákkal, épületekkel, azok berendezési tárgyaival, a mezőgazdasági eszközökkel, és a ház körül élő állatokkal.

Nagy lelkesedéssel takarítottak a Zalaövői hajlított házban, gondozták a kiskertet, a zöld területeket és etették az állatokat.  A tanulók a foglakozások keretében hímeztek, nemezeltek, korongoztak. A játékos sorversenyek alkalmával kiderült, hogy nem is olyan könnyű csutkával a fonott kosárba találni.

Az utolsó múzeumi órán a lángossütés praktikáit is megtanulhatták a gyerekek – majd a kisült kenyérlángost tejföllel megkenve, jóízűen elfogyasztották.

2012. szeptember 24.