Kis-Balaton egykor és ma | Göcseji Múzeum

Kis-Balaton egykor és ma

Rendezvény dátum:
2021. szeptember 19., 14:00 - 17:00

A Kulturális Örökség Napjai programsorozaton belül a Göcseji Múzeum a keszthelyi Georgikon Majortörténeti Kiállítóhellyel közösen időutazásra invitálja a közönséget szeptember 19-én, vasárnap. Ez alkalommal Zalaváron vár mindenkit Havasi Bálint régész, múzeumigazgató-helyettes és Rajnai Virág Éva természetvédelmi mérnök.

14.00 órakor a Vársziget történetével ismerkedhet meg kicsi és nagy, 15.00 órakor pedig érdekességeket tudhatnak meg a tájhasználati- és a gazdálkodási módok változásairól. A program ezután a balatonhídvégpusztai Laki István-zsilipnél folytatódik, ahol testközelből csodálhatja meg bárki a Kis-Balaton növény- és állatvilágát.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt 14.00 órakor a kiindulópontnál, Zalavár Várszigetnél, a Zalavári történelmi park parkolójában, közvetlenül a Kis-Balaton ház mellett. Aki csak a későbbi programnál szeretne csatlakozni hozzánk, azt várjuk Balatonhídvégpusztán a Laki István-zsilipnél 15.20 órakor.