Ásatási nyíltnap Sármellék-Száraz-eleje régészeti lelőhelyen | Göcseji Múzeum

Ásatási nyíltnap Sármellék-Száraz-eleje régészeti lelőhelyen

Rendezvény dátum:
2022. május 28., 10:00 - 11:30

A Régészet Napja és a Közösségek Hete programsorozat keretében ásatási nyílt napot szervezünk Sármellék mellett a Száraz-eleje nevű lelőhelyen.

A program ingyenes de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a https://forms.gle/4Vma9jfpUgNNKKLXA linken lehetséges.

A lelőhely a 76-os út mellett a 75/76-os út szentgyörgyvári körforgalmától Sármellék felé 850 méterre található.
Kérjük a térképen jelzett bekötőúton parkoljon!

A Sármellék külterületén található régészeti lelőhely kutatását 2021-ben kezdte el a Göcseji Múzeum. A próbafeltárás eredményei alapján elmondhatjuk, hogy a Zala folyó keleti partján található terület évezredek óta lakott. A legkorábbi települést a Kárpát-medence első földművelői alapították itt 7500-8000 éve. Ezt követően a neolitikumtól egészen a középkorig több népcsoport találta ideálisnak ezt a kissé szeles domboldalt arra, hogy házait felépítse, és tartósan megtelepedjen itt. Az épületmaradványok mellett megtaláltuk az itt élt emberek temetőit is. A sírok betekintést nyújtanak hitvilágukba is.

A tervezett M76 autópálya és a Zalavölgyi Komplex pihenő nyomvonalán hatalmas területen dolgoznak a Göcseji Múzeum munkatársai. Az itt zajló kutatásokba enged betekintést az ásatási nyílt nap.

Ha a programmal kapcsolatban kérdése van forduljon munkatársunkhoz