Egy kis varázslat: az ünnepi öltözék | Göcseji Múzeum

Egy kis varázslat: az ünnepi öltözék

Rendezvény dátum:
2022. november 23., 16:30 - 17:30

Október végén nyílt meg a Protokoll és diplomácia című időszaki kiállítás a Göcseji Múzeumban. A gyűjtemény egy olyan különleges világba kalauzolja el a látogatót, ahová eddig csak kevesen léphettek be. A híradásokban és a fotók által mi is nyerünk némi betekintést a diplomácia birodalmába, és sokan úgy vélik, ezekkel a szabályokkal csak egy szűk kör találkozik. Pedig ha belegondolunk, a mi életünkben is vannak olyan alkalmak, amelyekhez nem árt, ha ismerjük az etikettet. A közelgő adventi ünnepkör pedig kitűnő példa erre.

Egy kis varázslat: az ünnepi öltözék címmel Krajczár Zsuzsa tart előadást november 23-án a Göcseji Múzeumban. Mit ír elő a dress code, ha színházba, karácsonyi hangversenyre vagy családi összejövetelre készülünk? Melyik testalkathoz milyen szabású ruha illik? Mennyi kiegészítőt használjunk egy alkalmi öltözékhez? Habár a szokások színesednek és lazulnak, mégis vannak írt és íratlan szabályok, amiket jó, ha alkalmazunk. Az előadást egy kis bemutató és meglepetés zárja, és közösen megtekintjük az időszaki kiállítást is.

Időpont: november 23. szerda 16.30 óra
Belépődíj: 2.000 Ft