Karácsonyi teríték egykor és ma | Göcseji Múzeum

Karácsonyi teríték egykor és ma

Rendezvény dátum:
2022. november 30., 16:30

Október végén nyílt meg a Protokoll és diplomácia című időszaki kiállítás a Göcseji Múzeumban. A gyűjtemény egy olyan különleges világba kalauzolja el a látogatót, ahová eddig csak kevesen léphettek be. A híradásokban és a fotók által mi is nyerünk némi betekintést a diplomácia birodalmába, és sokan úgy vélik, ezekkel a szabályokkal csak egy szűk kör találkozik. Pedig ha belegondolunk, a mi életünkben is vannak olyan alkalmak, amelyekhez nem árt, ha ismerjük az etikettet. A közelgő adventi ünnepkör pedig kitűnő példa erre.

Karácsonyi teríték egykor és ma címmel két rövid előadást is meghallgathatnak, ugyanis Kiss Nóra néprajzkutató kolléganőnk elmeséli, annak idején milyen eszközökkel terítették meg a karácsonyi asztalt a göcseji asszonyok, Takács Kata dekoratőr pedig a legújabb trendekről mesél, melyek az uralkodó színek és formák az idei ünnepi szezonban. Mindketten megterítenek egy asztalt, így válik majd igazán látványossá a bemutató. A program végén közösen megtekintjük az időszaki kiállítást is.

Időpont: november 30., szerda 16.30 óra
Belépődíj: 3.000 Ft