Múzeumi Esték 3. Éhség és bőség - Paraszti táplálkozás | Göcseji Múzeum

Múzeumi Esték 3. Éhség és bőség - Paraszti táplálkozás

Rendezvény dátum:
2022. február 24., 17:00 - 18:00

Rendezvénysorozatunk harmadik előadását 2022. február 24-én (csütörtökön) 17.00 órakor tartjuk.

Az előadás címe: Éhség és bőség - Paraszti táplálkozás

Előadó: Marx Mária etnográfus

2005-ben Marx Mária etnográfus rendezett már egy nagy sikerű táplálkozástörténeti kiállítást Nován „Sokból, amennyit akarsz – kevésből, amennyit lehet” címmel. Ez a szólás jól kifejezi a régi korok paraszti táplálkozásának ingadozó jellegét. Most is ennek a kifejtésére vállalkozik az etnográfus, mert azt figyelte meg, hogy az emberek, amikor gasztronómiáról beszélnek, leginkább a szélsőségekre figyelnek: a nagyünnepi ételekre – amelyeknek a mai jólétben egyre nagyobb keletjük van, és az ínségtáplálékokra – a szenzáció kedvéért. Az előadásban organikus táplálkozási és életmódot mutat be Marx Mária, amely nagyobb területeken is hasonlóságokat mutat.

Várjuk Önöket szeretettel! A belépés díjtalan.

Aki személyesen nem tud jelen lenni, az követhet minket a múzeum YouTube csatornáján

Főtámogató: NKA