Múzeumi Esték 7. - Vadregényes Girgácia - A göcseji ember kapcsolata a természettel | Göcseji Múzeum

Rendezvény dátum:
2022. április 21., 17:00 - 18:00

Rendezvénysorozatunk hetedik előadását 2022. április 21-én (csütörtökön) 17.00 órakor tartjuk.

Az előadás címe: Vadregényes Girgácia - A göcseji ember kapcsolata a természettel

Előadó: Bekő Tamás levéltáros, lepkész

Bekő Tamás lepkész "Vadregényes Girgácia. A göcseji ember kapcsolata a természettel" címmel tart vetítéssel egybekötött különleges előadást a zalai dombvidék természeti adottságairól és lakóinak az élővilághoz fűződő viszonyáról. A történelmi-néprajzi ihletésű beszámoló fő témaköre a 19-20. századi falusi erdőélés, erdőgazdálkodás és az erdei haszonvételek, mint például a gyűjtögetés, madarászati és vadászati szokások ismertetése. Prezentációja elsősorban az MNL Zala Megyei Levéltárának forrás-dokumentumaira, illetve a Göcseji Múzeum archív fotóanyagára épül.

Várjuk Önöket szeretettel. A belépés díjtalan.

Aki személyesen nem tud jelen lenni, az élőben követhet minket a múzeum YouTube csatornáján

Az előadás a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.