Múzeumi Esték 8. - Horthy Miklós | Göcseji Múzeum

Múzeumi Esték 8. - Horthy Miklós

Rendezvény dátum:
2022. május 05., 17:00 - 18:30

Rendezvénysorozatunk nyolcadik előadását 2022. május 5-én, csütörtökön 17.00 órakor tartjuk.
Az előadás címe: Horthy Miklós
Előadó: Prof. Dr. Szakály Sándor történész, egyetemi tanár, a Károli Gáspár Református Egyetem kutatóprofesszora, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár főigazgatója

Horthy Miklós a 20. századi magyar történelem egyik meghatározó személyisége. Az utókor egy korszakot (1920–1944) nevezett el róla. Gúnyolták „lovas tengerésznek”, írtak róla gyalázkodó és istenítő munkákat, de születtek mértékadó szakmai munkák is életéről. Ki volt ő: Haditengerész, politikus, államférfi?
Mit ró fel neki az utókor és mit tekint érdemének? Lesz-e személyéről valaha közmegegyezés?
Mindezekről szól Szakály Sándor történész előadása Horthy Miklósról, ahogyan ő a személyét, életútját a 21. századból visszatekintve látja.

Várjuk Önöket szeretettel!
A belépés díjtalan.
Aki személyesen nem tud jelen lenni, az élőben követhet minket a múzeum YouTube csatornáján.
 Az előadás a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.