Bepillantó | Göcseji Múzeum
A "Központok a Zala mentén" állandó kiállítás bontása

Bepillantó

17 év után elbúcsúztunk a Központok a Zala mentén című állandó kiállítástól. A tárlatot több mint két éves tervezést követően 2000-ben, az ország millenniumi ünnepségsorozatára nyitottuk meg. Az állandó kiállítás a vendégkönyvi bejegyzések szerint is nagy népszerűségnek örvendett, a látogatók különösen kedvelték az enteriőröket, a korabeli üzletek megelevenítését. Miután kulcsra zártuk a kongó termek ajtaját, belelapoztunk a látogatói emlékkönyvbe. Néhány véleményt az első évekből megosztunk most az olvasóval.

Megdöbbentően hangulatos, ötletes és nagyon tartalmas a kiállítás! – gratulálok.

2000. október.20.

A kezdetektől a mai napig, gondosan összeállított kiállítás. Különösen a 70-es évek szobája „mellbevágóan” reális.

2000 decembere

A korok elevenedtek meg előttünk.

2001. május 13. (Zsuzsi , Anna és családja Ajkáról)

Nagyon színvonalas, az egész zalai terület történetét bemutató, időrendben minden korszakot jól átfogó kiállítást láttunk. A legjobban megragadó élményt a múlt század végén megjelenő üzletek eredeti, élethűen berendezett mása jelentette számunkra.

2001. május 12.

Nagyon szép volt a kiállítás. A város is nagyon szép!!! Szép város ez a Zalaegerszeg és a múzeuma is nagyon szép!

2001. július 24. (Egy öt gyermekes dunaújvárosi család beírása)

Ókortól a „szocreálig”… hö, király! Nagyon tetszett a kiállítás, köszönjük szépen

2001. augusztus 1. (ifjú házasok Budapestről)

Az egyik legigényesebb gyűjtemény és kiállítás, amit Magyarországon látni lehet!

2001. augusztus 2. (Egy hölgy Hernádnémetiből)

Jó a kiállítás és hasznos. Már mi is történelem vagyunk.

2001. augusztus 5.

Köszönjük a tartalmas és kiválóan megrendezett kiállítást. Külön köszönet jár a kedves és szakszerű vezetésért.

2001. augusztus 8. (Hevesről érkezett vendégek)

Csodálatos, igényes kiállítás. A pénzérmék előfordulásai gyakorisága az idő függvényében – nagy ötlet. Gratulálunk.

2001. augusztus 18. (Egy család Győrből)

Nagyon-nagyon tetszett a Múzeum. A kiállítástervezőknek gratulálok. A nagymamám testvérének a babája is itt van. (Amit az anyukájától örökölt.) Örülök, hogy ide került. Nagyon szép volt a kiállítás.

2001. augusztus 11. (kislány beírása Zalaegerszegről)

Egyszerűen csodálatos, ötletes, igényes a kiállítás. Az ismertetők alaposak, a tárgyak elhelyezése fantáziadús, a vitrinek kialakítása korszerű, ízléses, újszerű. Csak gratulálni tudunk. Ezt még Budapest is megirigyelheti. Példaértékű.

2001. szept.4. (Egy budapesti látogató)

Zala megye értékei eddig is megnyerték tetszésünket, ennyi történeti és természeti látnivaló egy helyen ritka, az itt elöltött nyaralás – benne fürdő, templom, múzeum – látogatásával jó döntésnek bizonyult. Máskor is szívesen jövünk erre a környékre.

2001 szeptembere

A kiállítás több szempontból is csak pozitívan értékelhető. Jók a kiállított tárgyak, makettek, installációk, a termek végre színesek! Minden jól érthető, tiszta elrendezésű.

2001. szeptember 5.

Jó volt! Itt voltam Norbival, akit őrülten szeretek. Nagyon tetszett mindkettőnknek.

2001. szeptember 13.

Nagyon tetszett a kiállítás, legjobban a régi ruhák és a motor, meg persze az űrfelvétel!

2001. október 20.

Nagyon jók és érdekesek voltak a fényképek. A pénzérmék kiállítása szép és praktikus.

2001. október 20. (Egy érdi látogató)

Egyszerűen csodaszép ez a kiállítás, a makettek, a rekonstrukciók, na meg az eredeti emlékek! Nagyon örülünk, hogy megnéztük, és még biztos, hogy meg fogom/fogjuk nézni többször is.

2001. október 22.

2018.