Éteri képek: Szekeres Emil festményei a Göcseji Múzeumban | Göcseji Múzeum

Éteri képek: Szekeres Emil festményei a Göcseji Múzeumban

Idén 81 éves a Nagykanizsán élő festőművész, aki alkotói munkásságának jelentős részét tárja most a látogatók elé. Augusztus végéig látható az a kiállítás a Göcseji Múzeum időszaki kiállítótermében, amely sajátos képeivel egy különleges utazásra hívja az arra fogékonyakat: mese és valóság, álom és fikció keveredik és elevenedik meg a pasztellszínű vásznakon. Szekeres Emil a július 3-i múzeumi megnyitón készített interjúban úgy nyilatkozott: ezek a képek 40-50 év jellemző munkái, amelyek megértek arra, hogy kiállítsa őket. Gondolatilag, érzelmileg is akkor áll össze a mondanivaló, ha a néző a képekből önmaga számára összerakja. Mint mondta, ő a képeivel beszél a saját világáról – az értelmezés azokra vár, akik a tárlatot megtekintve elgondolkoznak a látottakon.

Szekeres Emil kiállítása 2015. augusztus 23-ig látható a Göcseji Múzeumban.

A művész biográfiája itt olvasható: Zalai Művészek Kislexikona

A megnyitóról beszámolt a Zalai Hírlap és a Zalaegerszegi Televízió