Habarcsba zárt történelem | Göcseji Múzeum

Habarcsba zárt történelem

Az iskolai történelem és művészettörténet oktatás támogatására indították el kollégáink azt a múzeumpedagógiai sorozatot, amelynek az a célja, hogy a diákok megismerjék a közvetlen környezetük középkori emlékeit, valamint a történelem eseményeit régészeti és építészeti jegyek alapján is elsajátítsák. A tanulmányi kirándulás során megismerik a középkori egyházi építészet jegyeit, betekintést nyernek a műemlékvédelem feladatai közé, bepillanthatnak egy régész mindennapjaiba, munkájának kulisszatitkaiba. A túranap során a diákok Orha Zoltán régész kollégánkkal megtekintik a még a tatárjárás előtt épült türjei premontrei templomot, a vasvári sáncot, a vasvári temető templomát és az Egervári Várkastélyt. Fotóink a szeptemberi kirándulás alkalmával készültek.

"Kalandozások a múltba" - EFOP 3.3.2-16-2016-00011 azonosítószámú projekt

2018.