Így éltünk a hetvenes években - Meghívó! | Göcseji Múzeum
Így éltünk a hetvenes években - Meghívó!

Az ötvenes évek kemény diktatúráját bemutató Mindenki szem a láncban – Így éltünk az ötvenes években, majd a kádári konszolidációt felidéző Elvek és alkuk – Így éltünk a hatvanas években  című kiállításaink után a Kádár János nevével fémjelzett puha diktatúra fénykorát, a magyarországi szocializmus legnyugalmasabb évtizedét bemutató kiállításra invitáljuk a múzeumbarátokat. Az előző tárlatokon megszokott enteriőrök segítségével jelenítjük meg, milyen volt egy fusimunkára berendezett garázs, hogy zajlott a május elsejei felvonulás, hogy néztek ki az első számítógépek, milyen játékokkal játszottak a bölcsődében, hogyan rendezték be a kockaházak nagyszobáit stb. Közben hallhatják az évtized népszerű slágereit, polbeat dalait, részleteket láthatnak a magyar televízió közismert műsoraiból.

2013. április 17. 16:30

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!