Kulturális Örökség Napjai | Göcseji Múzeum

Kulturális Örökség Napjai

A Kulturális Örökség Napjai az Európai Örökség Napok (European Heritage Days) magyarországi eseménysorozata, amelyet már ötven országban rendeznek meg évről évre. Magyarországon is több száz érdekes műemléket tekinthetnek meg az érdeklődők, akik egy-egy izgalmas programon vagy tematikus sétán is részt vehetnek. A Kulturális Örökség Napjai több mint harminc éve mind a vendéglátók, mind pedig a látogatók számára az épített örökség, a régészeti és természeti kincsek ünnepe.

A hétvégén, 2020. szeptember 19-20-án a Göcseji Falumúzeum ingyenesen látogatható. Sétáljanak el a mesebeli helyszínre, ahol az idő mozdulatlanná dermedt valamikor a 19. században. Az ott megtekinthető kiállítás azonban arról is regél, hogy a göcseji emberek élete korántsem volt tündérmese, hiszen csak kőkemény munkával tudták előteremteni a napi betevő falatot.  „A göcseji faluvégen mi történt…” címmel tárlatvezetést is tartunk mindkét nap (19-én, szombaton 16.00 órától és 20-án vasárnap 14.00 órától). A program díjtalan, de regisztrációhoz kötött.

A program részletes leírásához kattintsanak ide.

2020.
szeptember