Régészet napja a Göcseji Múzeumban | Göcseji Múzeum

Régészet napja a Göcseji Múzeumban

Idén is megrendezik a Régészet Napját Magyarországon. Országszerte több településen, múzeumokban, gyűjteményekben és kutatóintézetekben mutatják be a régészet kulisszatitkait és módszereit. A Magyar Régész Szövetség programsorozata a közönség körében is oly népszerű tudományágat kívánja népszerűsíteni, bemutatva a legfrissebb eredményeket. Az idei esztendő vezérgondolata: a megtartó közösség.

Miért ezt a mottót választották a szervezők? Korunk egyik globális társadalmi kihívása az ember elmagányosodása. A jelenség mögött ott van a szociális kapcsolatok csökkenése, a karanténnal sújtott időszak hozadéka. Pedig sokszor hangoztatjuk, hogy az ember társas lény. Valóban, a közösség megtartó, támogató ereje mindennél fontosabb. A kooperáció, az együttműködés pedig mindig a sikeres közösségek ismérve volt. Ezen a hétvégén erre látunk csodás példákat. A május 27-28-ai rendezvény részletes programja:

2022.05.27. Közösségi régészek találkozója.
Előadások, tapasztalatcsere, közösségi régészeti projektek ismertetése.
Helyszín: Göcseji Múzeum időszaki kiállítóterme.
Időpont: 17.00-18.30 között.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

2022.05.28. Ásatási nyíltnap a Sármellék-Száraz-eleje régészeti lelőhelyen.
Egy valódi régészeti ásatás helyszínén várja az érdeklődőket Eke István régész-térinformatikus, hogy beszámoljon a munka részleteiről és bemutassa a látványos régészeti leleteket.
Helyszín: a 76-os út mellett a 75/76-os út szentgyörgyvári körforgalmától Sármellék felé 850 méterre. Térkép lásd itt.
Időpont: 10.00-11.30 között.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

2022.05.28. Eke István előadása: Kelták és Rómaiak nyomában Nemesrádón.
Helyszín: Nemesrádó, Gönczi Ferenc Közösségi Ház.
Időpont: 18.00-19.30 között.

Várjuk Önöket szeretettel!