Régészeti feltárás Nemesrádón | Göcseji Múzeum

Régészeti feltárás Nemesrádón

Amint elmúltak a keményebb fagyok, és az időjárás a szerethetőbb arcát mutatta, a Göcseji Múzeum régész munkatársai megkezdték a terepi munkát a Zala megyei Nemesrádó határában.  A Nemzeti Isfrastruktúra Fejlesztő Zrt. és a Várkapitányság Nonprofit kft. megbízásából az M76-os gyorsforgalmi út mellett épülő Mérnökségi Telep területén folytatódik a régészeti lelőhelyek feltárása. A tavaly megkezdett munka során egy késő bronzkori temető urnasírjait, ezek mellett késő vaskori és római kori épületek nyomait, valamint középkori házakat tártak fel a régészek. A képen kollégánk a kezében egy római kori fibulát, vagyis ruhakapcsoló tűt tart, ami 80 cm mélyről, egy római kori ház maradványainál került elő.

Mindannyian bízunk abban, hogy a tavalyi évhez hasonlóan most is sok új információval és lelettel gazdagodnak a kollégák. Ezekről természetesen a Göcseji Múzeum web- és Facebook oldalán folyamatosan beszámolunk

2021.
március