Teleki László - az Országgyűlés halottja – Kiállítás a Göcseji Múzeumban | Göcseji Múzeum
Kiállítás megnyitó

Teleki László - az Országgyűlés halottja – Kiállítás a Göcseji Múzeumban

Július 9.-én nyílt a Göcseji Múzeumban a Teleki László - az Országgyűlés halottja – 1861 - Pesti helyszínelők című kiállítás. A megnyitón a tárlat gazdája, a Magyar Nemzeti Múzeum képviseletében az intézmény főigazgatója, Csorba László; és a Göcseji Múzeum igazgatója, Kaján Imre méltatta a reformkori politikust, hangsúlyozva Teleki László becsületben következetes életútját – amely végül a kompromisszumkötésre való képtelensége miatt az öngyilkossághoz vezette őt.

Az ötvenéves korában, saját keze által elhunyt reformkori politikus halálát (és életének számtalan mozzanatát) a mai napig misztikum lengi körül -  és aki megnézi a Nemzeti Múzeum Teleki Lászlóról szóló kiállítását, egészen biztosan megérinti az érdekes élmény.

Ha minden nem is felfedhető, kideríthető és rekonstruálható, az mindenesetre bemutatható, hogy halálának helyszínén, a Szervita téri Teleki palota 2. emeletén pontosan mit láthattak 1861-ben a helyszínelők; hogy mik voltak a helyszínelés korabeli körülményei; és az is, hogyan folyna le ez a rendőri vizsgálat ma, a 21. században. A Rendőrtiszti Főiskola és az ORFK Bűnügyi és Szakértői Intézetének munkatársaival együttműködve létrehozott tárlat, amelyet most a Göcseji Múzeum is bemutat, mindezekre a kérdésekre választ ad.

A kiállítás 2014. július 9-től október 12-ig látogatható Zalaegerszegen.

Kiállítás megnyitó