Zalaegerszegen a lenszövő biennálé | Göcseji Múzeum

Zalaegerszegen a lenszövő biennálé

Krosno - Zalaegerszeg lengyelországi testvérvárosa - kétévente ad otthont annak a textilművészeti bemutatónak, ami rendre a zalai megyeszékhelyre is ellátogat, köszönhetően a Göcseji Múzeum és a Krosnói Kézműves Múzeum lassan húsz éve tartó szakmai kapcsolatának. A bemutatott kollekció nemzetközi zsűrijének visszatérő tagja dr. Kostyál László művészettörténész, aki a díjazott műveket a négy lengyel és a cseh kollégájával együtt kiválasztotta. A Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben jövő januárig látható tárlaton tizenkét országból 91 alkotó 117 munkáját tekintheti meg a közönség. A bemutatott művek gazdagon illusztrálják a kortárs művészeti trendeket. Idén a kiállításon a cserszegtomaji Takács-Szencz Lívia textilművész két gobelinje képviseli a magyar színeket. A biennálé zalaegerszegi állomásán az alkotásokat Ewa Mankowska, a Krosnói Kézműves Múzeum igazgatónője ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

Fotóink a november 7-ei kiállításmegnyitón készültek.

2019.
november