Könyvbemutató a Magyar Kultúra Napja alkalmából | Göcseji Múzeum

Könyvbemutató a Magyar Kultúra Napja alkalmából

Rendezvény dátum:
2016. január 21., 16:00 - 18:00

Béres Katalin Kulturális élet Zalaegerszegen 1920-1945 című kötetét 2016. január 21-én 16 órakor a Göcseji Múzeumban Dr. Gyimesi Endre, történész, nyugalmazott levéltár igazgató, városunk díszpolgára mutatja be.

Béres Katalin elsősorban a „Zalamegyei Ujságot” és a két világháború közt megjelenő helyi sajtótermékeket használta forrásként ahhoz, hogy feltérképezze a korszak kulturális életét. Hosszú és aprólékos kutatómunkája során kiderült: noha Zalaegerszeg (Balassagyarmat után) a trianoni Magyarország második legkisebb megyeszékhelye volt, mégis, rendkívül színes kulturális kínálatával komoly választási lehetőséget tárt az itt élők elé. Könyvében fejezetekre tagolva tárgyalja a színház, iskolánkívüli népművelés, műkedvelő színjátszás, mozi, zene, képzőművészet korabeli viszonyait; az érdeklődő olvasó árnyalt képet kaphat arról is, milyen szerepet töltött be a sajtó a kultúrafogyasztási szokásokban.