Barangolás a múltba - Régészet napja 2021 | Göcseji Múzeum

Barangolás a múltba - Régészet napja 2021

Rendezvény dátum:
2021. június 20., 09:30 - 15:30

Szeretettel várjuk a közönséget 2021. június 20-án, vasárnap 9.30 órától egy felejthetetlen geotúrára. Kirándulásunk Zalaszántóról a Bakony-Balaton Unesco Geopark egyik legszebb Árpád-kori templomától indul, majd népi lakóházak mellett sétálva lassan beleveszünk a tátikai rengetegbe. Vaskori halomsírok mellett felkapaszkodunk a Fekete-tavat rejtő ősbükkösbe és az egykori vaskori földvárba. Túránk csúcspontját a középkori Tátika várának romjainál érjük el. Innen a Hidegkúti majorig ereszkedünk, majd a Vár réten a fejedelmi halomsírok mellett sétálunk vissza Zalaszántóra. Szentes Szilárd geotúra-vezető és Havasi Bálint régész vezetésével felfedezhetik Tátika környékének geológiai érdekességeit, csodálatos természeti környezetét és titokzatos régészeti örökségét.

• Ár: Felnőtt 2000 Ft, Gyermek 1000 Ft.
  • Találkozóhely: Zalaszántó, Szent Kozma és Damján-templom (https://goo.gl/maps/2ZCJsYL1AJD7neWw5)
  • Útvonal: Zalaszántó – Halomsírok – Alsó-Tátika (őskori földvár és ősbükkös)– Tátika várrom – Hidegkúti major– Vár-rét (fejedelmi halomsírok) – Zalaszántó.
  • Útvonal hossza: 14 km.
  • Nehézsége: Közepes
  • A túra kutyabarát.

Jelentkezni az alábbi email címen, vagy telefonszámon lehet:

Szentesné Zsuzsi

Geotúra-vezető neve és elérhetőségei:

• Dr. Szentes Szilárd, geotúra-vezető
  • mobiltelefonszám: +36 30 507 5706