Régészet napja képekben | Göcseji Múzeum
Orha Zoltán előadása a Régészet Napján

Régészet napja képekben

Az elmúlt júniusi hétvégén két napon át több programmal is vártuk a közönséget Zalaegerszegen és Zala megyében. Szombaton Orha Zoltán régész kollégánk mutatta be az érdeklődőknek Zalaegerszeg Árpád-kori templomait, így az andráshidai, a zalabesenyői és a csácsbozsoki emlékhelyeket. Délután Simmer Lívia régész kolléganőnk és munkatársai a családokat hívták egy vidám, ismeretterjesztő délutánra a ZalaZONE Járműipari Tesztpályához, ahol bemutatták a létesítménynél feltárt őskori leleteket, de volt kincskereső, színező és papírhajtogatás is a gyerekeknek.

Vasárnap geotúrára invitálta a közönséget Havasi Bálint régész, hogy együtt barangoljanak a múltba a vállalkozókedvű túrázók. A kirándulás Zalaszántóról a Bakony-Balaton Unesco Geopark egyik legszebb Árpád-kori templomától indult, majd népi lakóházak mellett sétálva lassan elért a csoport a tátikai rengetegbe, ahol számos más látványosság mellett vezetett az út vissza Zalaszántóig.

Fotóink a hétvégi rendezvényeken készültek.

(Fotó: Katona Tibor, Pánczél Petra, Göcseji Múzeum)