Múzeumi Esték 4. - Tisza István | Göcseji Múzeum
Múzeumi Esték 4. - Tisza István - 2022. március 10.

Múzeumi Esték 4. - Tisza István

Rendezvény dátum:
2022. március 10., 17:00 - 18:00

Rendezvénysorozatunk negyedik előadását 2022. március 10-én (csütörtökön) 17.00 órakor tartjuk.

Az előadás címe: Tisza István

Előadó: ifj. Bertényi Iván történész, a bécsi Collegium Hungaricum tudományos főmunkatársa

Az előadót külföldről kapcsoljuk Zalaegerszegre, online lesz a közönséggel.

„Vad geszti bolond” vagy „politikai példakép”?

Tisza István a 20. század eleji Magyarország talán legfontosabb politikusa volt. Felkészültségét, kiemelkedő egyéni képességeit még ellenfelei se vonták kétségbe, ugyanakkor határozottsága és rugalmatlansága miatt megosztó személyiség volt. Ellenfelei gyűlölték, hívei rajongtak érte. Politikai felfogását és tetteit mára alig ismerjük, s legfeljebb az őt hevesen bíráló Ady Endre verseinek végletes megfogalmazásai csenghetnek ismerősen fülünkben. Az előadás arra tesz kísérletet, hogy röviden felvázolja Tisza István politikai arcélét kora összefüggéseiben, majd bemutassa, hogy alakult emlékezete az elmúlt száz évben.

Várjuk Önöket szeretettel. A belépés díjtalan.

Aki személyesen nem tud jelen lenni, az követhet minket a múzeum YouTube csatornáján

Az előadás a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.