Már csak három hétig látható a Sírva jössz a világra… című tárlatunk | Göcseji Múzeum
"Sírva jössz a világra és körülötted mindenki mosolyog"

Már csak három hétig látható a Sírva jössz a világra… című tárlatunk

Február 28-ig tekinthető meg a Göcseji Múzeum születésről szóló kiállítása, a Sírva jössz a világra… című tárlat. Az átmeneti rítusok-sorozat részeként létrehozott kiállítást Marx Mária etnográfus rendezte, aki nagy hangsúlyt helyezett arra, hogy a bemutatott tárgyak megjelenítsék a koronként változó felfogást és hozzáállást, amellyel az újszülöttet várta/várja a családja (és a mindenkori társadalom).

Bár sokszor, sok fórumon téma, miként váltjuk pénzre a szeretetet és pótoljuk tárgyakkal azt az időt, amelyet gyermekeink helyett munkával vagy mással töltünk; talán ritkán szembesülünk igazán ennek konkrét lenyomatával. A Születés-kiállítást azonban nem csak emiatt a felismerés miatt érdemes megnézni: más elgondolkodtató kérdéseket is felvet a 100-150 év születéstörténetét felölelő kiállítás. Aki teheti, ne hagyja ki!