Miénk volt az éjszaka | Göcseji Múzeum
Múzeumok Éjszakája 2015

Miénk volt az éjszaka

Szabadtérre tervezett programok szempontjából riasztó délutáni időjárást követően végül kiderült az ég, elvonultak a felhők, és egy sikeres éjszakát hagytunk magunk mögött szombaton.

Az idei Múzeumok Éjszakáján a Göcseji Múzeum, a Zalaegerszegi Törvényszék, a Göcseji Falumúzeum, a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, valamint a Városi Hangverseny-, és Kiállítóterem is színes programkínálattal várta a látogatókat, s a rendezvények népszerűnek bizonyultak, akadt olyan előadás, ahova pótszékeket kellett vinni.

A legnépszerűbbek a gyermekek számára hirdetett kézműves foglalkozások voltak: a fiatalok nem csak az arcrekonstrukciós „koponyaplasztikát” élvezték, de folyamatos érdeklődés (és teltház) kísérte az ókori ékszerek készítését is.

A látogatók csak a Göcseji Múzeumban mintegy 20 különféle program közül választhattak az éjszaka folyamán, a blues zenétől a különféle tárlatvezetéseken át az izgalmas előadásokig számtalan izgalmas lehetőség kínálta magát. Az esemény számunkra legfontosabb része azonban az a minitárlat volt, amely a többhónapnyi adománygyűjtést méltóképpen zárta: a Múzeumok Éjszakáján lehetett ugyanis először megtekinteni azt a polgármesteri hagyatékot, amelynek megvásárlására az intézmény február óta gyűjtött. Az 1,65 millió forint végül a zalaegerszegieknek köszönhetően összegyűlt, így Béres Katalin történész Czobor Mátyás polgármester bútorai és személyes tárgyai között tarthatott előadást az egykori politikus életéről és mindennapjairól. Ezúton is köszönjük minden adakozónak, minden segítőnek, hogy erre a tárlatvezetésre a múzeumban sor kerülhetett, és reméljük, minden látogató jól érezte magát a Múzeumok Éjszakáján! Találkozzunk jövőre is éjszaka, vagy addig nyitvatartási időben minél gyakrabban!

A Czobor hagyaték kiállított darabjai
Készül az arcrekonstrukció
Régészkedés
Németh János tárlatvezetése