Zalai népzene és táncok | Göcseji Múzeum

Zalai népzene és táncok

Fergeteges hangulatú programmal indítottuk a kilenc előadásos Múzeumi esték-sorozatunkat. Kezdésként Kiss Norbert néptáncpedagógus, koreográfus volt a vendégünk, aki színvonalas előadásával mindenkit elvarázsolt. Megtudtuk, mi jellemezte Göcsej térségét zenében, táncban és viseletben, mi az, amit sikerült átmenteni a mai generációnak, kiknek köszönhetjük mindezt és mik a közös feladataink, hogy a mai gyerekeket a mozgásra, a zene szeretetére és a megfelelő kommunikációra neveljük.

Az előadást zenei-táncos produkciók is színesítették, ebben Kiss Norbert nagyszerű partnere volt Horváth Tekla, a talpalávalót Simon-Kiss Judit és zenekara húzta. Az előadás visszanézhető a Göcseji Múzeum YouTube csatornáján.

Következő előadásunkra február 10-én kerül sor, vendégelőadónk Dr. Hermann Róbert történész professzor lesz, aki a magyar történelem vitatott személyiségei közül Görgey Artúr 1848-49-es forradalom és szabadságharc honvéd tábornoka életéről és döntéseiről mesél.

A Múzeumi esték sorozatunk fő támogatója az NKA.

2022.
január