Kisfaludi Sopronban | Göcseji Múzeum

Kisfaludi Sopronban

A Göcseji Múzeum Kisfaludi-gyűjteményéből nyílt kiállítás november 15-én Sopronban, a Lábasházban. A nemzetközileg elismert, kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész alkotásaiból negyvenet tekinthet meg a közönség. Az alkotásokat a tárlat kurátora, a Göcseji Múzeum igazgató-helyettese, Dr. Kostyál László művészettörténész ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Dr. Tóth Imre, a Soproni Múzeum igazgatója igazi lokálpatrióta lévén Sopron és a szobrászművész kapcsolatára hívta fel a közönség figyelmét a köszöntőjében. Sass László, az önkormányzat Kulturális és Oktatási Bizottságának elnöke pedig örömét fejezte ki, hogy a kiállítótér ismét egy nívós tárlatnak ad otthont. A klasszikus szépség mestere című kiállítás január 10-ig tekinthető meg a hűség városában.

A programot előadás is színesíti, a művész életéről, munkásságáról és életének angliai éveiről Dr. Kostyál László beszél december 12-én, csütörtökön 17.00 órakor. A rendezvény helyszíne Sopronban a Szent György utcai Macskakő közösségi tér lesz.

A következő év elején a vándorkiállítás Kaposvárra költözik.

(fotók: Bolodár Zoltán, Soproni Múzeum)