Régészeti vándorkiállítás | Göcseji Múzeum

Régészeti vándorkiállítás

A Göcseji Múzeum A körárkoktól a kőfalakig című régészeti tárlata Keszthelyre, a Balatoni Múzeumba költözött. A látványos kiállítás az elmúlt évek során feltárt zalai régészeti emlékeket szemlézi modern feldolgozásban. A Kr. e. VI évezredtől a török korig bemutatott tárgyak azon túl, hogy felidézik, miként éltek eleink ezen a vidéken, közelképet adnak a régészek munkájáról is.

A látogatók az M7-es autópálya nyomvonalán lezajlott, megelőző feltárások egy részéből, valamint többek közt a sormási, keszthelyi, fenékpusztai, zalalövői és alsónemesapáti ásatások anyagából láthatják az előkerült leletek legjavát: a régészeti szempontból is formabontó tárlat egyebek mellett színes installációkkal, 3D-s és interaktív elemek sokaságával idézi meg a letűnt korszakokat.

A kiállítás október 13-án, szombaton 17.00 órakor nyílik a keszthelyi Balatoni Múzeumban.